HABERLER

YAPTIĞIMIZ HER İŞTE GÖRSEL ve İŞLEVSEL OLARAK HER ZAMAN EN İYİYİ YAPIYORUZ.
ANASAYFA / HABERLER / PEYZAJ İLE GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE SİNPAŞ ÖRNEĞİ

PEYZAJ İLE GAYRİMENKUL GELİŞTİRME VE SİNPAŞ ÖRNEĞİ

Doğal kaynakların ve insan psikolojisini, sağlığını ve güvenliğini estetik açıdan geliştiren peyzaj mimarlığı bilimsel olarak ta yaşam varlıklarına verdiği huzuru kanıtlamıştır. Dünya üzerinde büyüyen stres, kriz ve yaşam zorluğu, belirli seviyede peyzaj mimarlığı tarafından azaltılabiliyor. Şehir içinde yaşayan insanlara, var olan doğal yaşamı, konut ve kamusal projelerde sunabilmeliyiz, gerek iş te gerekse de evimizde terapatik özelliklere sahip alanlar yaratmalıyız. Aynı zamanda madenlerin ve doğal kaynakların tüketilmemesi konusunda da hassas olmamız gerekiyor, örneğin beton ve taş yerine, su ve ağaç kullanmak sağlığımız için de son derece doğru bir seçim, artık insanlara yaşam alanını satarken önce doğal yaşam alanı olan peyzaj alanları satmamız gerekiyor. Kısa vadeli satışlardansa uzun vadeli yaşam alanı satmak daha da cazip hale gelmeli, insanların beton ve taş tan ziyade yerleşik bir hayatta tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek alanlar oluşturmamız şarttır.

Sinpaş firması nın Bursa, Ankara ve İstanbul projeleri, anlatmak istediğim yaşam alanı satmak konusunda devrim yaratıcı örneklerdir. Örneğin bu sitelerde, dört duvar evden daha fazlasına sahip olunuyor, mesela piknik alanı, inanılmaz büyük bir yeşil alan, iyi tasarlanmış bir bitkisel peyzaj, biyoçeşitliliği destekleyen arazi planlaması ve göletleri, aynı zamanda da yönetimi. Bir aile hafta sonu veya akşam işten geldiğinde tatili beklemeksizin istediği her sosyal aktiviteyi yapabiliyor.

Bunun dışında firma, gereksiz imalatlardan kaçınmış, genelde yüksek yapılar da merdivenler kullanılmadığı için inanılmaz bir bütçe olan taş kaplamaları yapmamış ve yalnızca yangın merdiveni kullanmış, sadece doğal taş kaplamasının maliyetiyle bile sunduğu tüm sosyal aktivite alanlarının bütçesini oluşturmuş. Bence doğru olan da bu, insanları artık parlak taş ve gösterişli mobilyalar ile kandırmaktansa, psikolojinin ve sağlığın yalnızca evin içinde değil dış yaşamda da olduğunu vurgulamak çok doğru bir kara ve strateji. Yıllar geçse de tek eskimeyecek ve daha da güzelleşecek olan varlıklar, doğal varlıklardır. Gayrimenkul geliştirmede, doğal kaynakları harcamaktansa, yenilerini oluşturmak hepimiz için akıllıca olmalı.

EMRE ANIL YILDIRIM

PROJELENDİRME ve UYGULAMA

Projeleriniz için bilgi ve danışmanlık için lütfen bize ulaşın.


Reklam ve spam mail olarak kullanılmamaktadır!

BİZE ULAŞIN

TELEFON
+90 (312) 495 80 03
ADRES
Cemal Nadir Sokak No.17/4 Çankaya / ANKARA
Lütfen tüm alanları doldurunuz.